fbpx

Тажен ден во домот на Драгана Мирковиќ: Нека почива во мир!

Тажна вест денеска го разбуди семејството на популарната пејачка Драгана Мирковиќ.

Како што ексклузивно дознава порталот „Свет-Скандал“, почина нејзниот свекор.

Од познатиот милионер, меѓу првите на социјалните мрежи, се прости неговиот син Тони Бјелиќ, а потоа и многу нивни семејни пријатели.

Сопругот на Драгана беше многу поврзан со својот татко од кого наследи и дел од богатството.

Семејството Бјелиќ во Австрија изгради вистинска империја, а бизнисот им е фокусиран на градежништво и автомобилска индустрија.

Фото: Свет-Скандал

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Струмичани во шок: Уште еден живот прерано згасна

Пријатели, колеги, ученици и клиенти со неверување ја примија веста за смртта на Здравко Јовановски кој по кратко боледување почина денес, информира „Струмица денес“. Јовановски долги години бил соработник на овој портал, а во својот град е познат и како успешен тренер и наставник по физичко образование. „Беше ведар и […]