fbpx

(ФОТО) Кога човек навистина си ја сака жената

На социјалните мрежи се појави фотографија која навистина ги расположи сите и која ни ја врати вербата дека се’ уште постои вистинска љубов.

Станува збор за постар господин кој ги почитува епидемиолошките мерки во автобусот кој сообраќа на линијата 89.

Мажот носи маска на која е испринтана фотографија на која тој е во прегратка на сопругата.

Овој несекојдневен и оригинален потег го привлече вниманието на патниците кои во тој момент користеа градски превоз.

Ние можеме да порачаме само едно – Алал да ѝ е на жената која успеал да ја освои!

Фото: И-Сток/Инстаграм

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Тајно ја погребала мајка си: Сосетката видела сѐ, следел шокантен пресврт

Мелиса Локарт, 43-годишна жена од Ричмонд во Џорџија, е уапсена под сомнение дека се обидела да ја прикрие смртта на нејзината мајка поради финансиска добивка. Миријам Лин Локарт (67) починала во својот кревет на 31 мај, а нејзиното тело го пронашла ќерка ѝ со која живеела, пренесуваат американските медиуми. Со […]