fbpx

Беше прекрасна душа: Македонија тагува по Васко Речкоски

Ненадејно почина д-р Васко Речкоски, професор на Факултетот за туризам и угостителство во Охрид.

Трагедијата се случи на само еден ден пред да го прослави јубилејниот педесетти роденден.

На социјалните мрежи со емотивни посвети се простуваат од него. Неговите ученици велат дека бил добар професор и човек со големо срце.

Почина млад студент, зборовите на Сара ќе ве расплачат

„Денес изгубивме прекрасен пријател, прекрасен човек, прекрасен колега. Замина твико, ненадејно. Така си одат прекрасните души. Почивај во мир, драг Васе. Нека ти е светол патот небесен“, стои во една од посветите.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Сека Саблиќ наполни 79: Ова е нејзината најголема семејна тајна!

Од култната серија „Подобар живот“, до македонскиот филм „Бал-кан-кан“, голем е опусот на легендарната југословенска актерка Јелисавета Сека Саблиќ. Таа денеска наполни 79 години, а освен за нејзината успешна кариера, медиумите отсекогаш се интересирале и за нејзината невообичаена животна приказна. Таа и понатаму одбива јавно да зборува за својот љубовен […]