fbpx

Се породи Луна Џогани, бебето доби име со посебно значење

Се породи Луна Џогани, позната српска пејачка и ѕвезда од реалните шоуа.

Таа на свет донесе девојче кое доби име со посебно значење.

Миа потекнува од италијанскиот збор „миа“ што значи „моја“. Современите истражувања покажуваат дека ова име може да се протолкува и како „единствена“, „господарка“ или „принцеза“.

Во меѓувреме се огласи и Марко Миљковиќ, таткото на детето, кој ѝ посвети емотивни зборови на сопругата.

„Драга моја, ми подари принцеза која ќе ја сакам, ќе ја обожавам и ќе се борам за неа секогаш.. Ти благодарам љубов моја, те сакам“, напиша тој на „Инстаграм“.

Луна се породи со царски рез. Нејзините најблиски велат дека се’ поминало во најдобар ред и дека едвај чекаат да го запознаат новиот член на семејството.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Аце ја уби Марина неколку дена пред свадбата: Татко му ги шокира сите

Рускиот туристички работник Александар Вороњин, син на поранешен службеник на КГБ, крвнички ја убил својата врсничка, 26-годишната Марина Панкратова, со која требал да се венча за неколку дена. Девојката е пронајдена гола во кревет три часа по злосторството, а телото било непрепознатливо. Лицето ѝ било унаказено, а коските напукнати како […]