fbpx

Скромна и грижлива мајка: Првата сопруга на Аца Лукас е жена за пример

Сите ја знаеме Соња Вуксановиќ, сопругата на Аца Лукас, но малкумина знаат дека таа е негова трета среќа, барем кога е во прашање брачната заедница.

Медиумите особено се интересираат за првата жена на популарниот пејач која речиси никогаш не се појавува во јавноста.

Таа е скромна и повлечена и очигледно умее да си ја заштити приватноста.

Пред многу години Лукас беше оженен со Светлана со која има две деца, синот Лазар и ќерката Милјана.

Првата сопруга на музичарот работи во една продавница за здрава храна и оние што имале прилика да ја запознаат велат дека е дама за пример.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Естрадата во солзи: Ја сакаше музиката како неговиот легендарен брат

Познатиот пејач Новица Здравковиќ, помладиот брат на легендарниот Тома Здравковиќ, почина вчера по повеќегодишна битка со рак на мочниот меур. Информацијата за неговата смрт многу негови колеги ја примија со неверување. „Беше многу добар човек. Блескаше со милост, со добрина и таа насмевка не се заборава. Навистина ми е жал, […]