fbpx

Почина млад професор од Скопје: Колегите на Александар со трогателна посвета

По кратко боледување почина Александар Гочев, млад професор од средното економско и правно училиште „Васил Антевски-Дрен“.

Колегите се скршени од болка откако дознаа декаАце ја изгуби битката со тешка болест и со трогателна посвета се простија од него.

„Александар беше амбициозен, млад професор, ги сакаше учениците и својата работа. Во соработка со колегите покажуваше голема поддршка и почит и секогаш ширеше позитивна енергија. Малку се зборовите со кои може да се опише колку ќе недостасуваш. Почивај во мир драг колега, ќе останеш секогаш во нашите срца. Твојот ДРЕН“, стои во објавата.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Со Северина ѝ го скрши срцето: Игор ја остави оваа убавица!

Регионалните медиуми не престанаа да пишуваат за можниот развод на Северина и Игор Којиќ, а сега почнаа да копаат и подлабоко во љубовното минато на фудбалскиот менаџер. Малкумина знаат дека синот на познатиот фолкер Драган Којиќ Кеба имал тајна романса со една од најпознатите српски актерки која завршила неславно токму […]