fbpx

Се самоуби позната актерка, причината ќе ви го скрши срцето!

Актерката Хајди Ферер се самоуби на 50-годишна возраст, јавуваат светските медиуми.

Како глумица не изгради некоја особена кариера, но важеше за една од подобрите сценаристки во Холивуд.

Нејзино дело е и култната серија Dawson’s Creek со која се прослави и Кејти Холмс, поранешната сопруга на Том Круз.

Сопругот на Ферер, филмскиот автор Ник Гат, ѝ откри на публиката дека Хајди не успеала да се избори со пандемијата и нејзиното ментално здравје било сериозно нарушено.

Според неговите зборови, таа страдала од пост-ковид симптоми.

„Претходните 13 месеци ѝ беше одземено се’ во што уживаше: движењето, уживањето во храната бидејќи мораше да се придржува кон рестриктивно мени, а на крај и способноста за спиење. Дури не уживаше ниту во книгите“, напиша тој.

Двојката има еден син.

Фото: Профимедија

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Спиев со свекорот: Сега секој ден ми прави две работи, но морам да молчам

Еден момент на слабост скапо ја чинеше оваа Британка која се соочува со вистинска агонија откако водела љубов со таткото на нејзиниот сопруг. „Маж ми се вика Бен. Неговата мајка Џоси почина пред неколку месеци од рак. Имаше само 52 години. Целото семејство беше скршено од болка, но никој како […]