fbpx

Ги наполнивме двете раце: Искра Трпева има голема причина за радост

Искра Трпева Арсовска има голема причина за радост.

Ќерката на познатата пејачка и професорка по соло-пеење денеска го слави јубилејниот десетти роденден.

„Ги наполнивме двете раце. Среќна 10-ка, сон мајкин! Мама и тато те сакаат бесконечно. Само ти биди ни жива, здрава и секогаш насмеана“, напиша Искра под фотографијата со Ангела.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Беше пример за жена борец: Македонија тагува по Ленче

Пратеничката и претседателка на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска, објави тажна вест. Таа со неверување ја примила веста за прераната смрт на Ленче Андова. Нејзината трогаелна посвета ви ја пренесуваме во целост. „Ленче беше пример за жена борец, жена активист, жена посветена на каузата на ВМРО. Немаше настан, […]