fbpx

Љиљана по долго време се појави на ТВ: Еве што изјави за Тоше!

Љиљана Петровиќ, менаџерката на легендарниот македонски пејач Тоше Проески, по подолго време се појави во јавноста.

Таа гостуваше во утринската емисија на српската телевизија Прва каде зборуваше за плантажите со лаванда, бизнисот на кој му се посвети по трагедијата на 16 октомври 2007 година.

На крајот од прилогот, водителот ја изненади со прашање за Проески.

– Дали на овие плантажи го пронајдовте мирот?

– Не го очекував ова прашање. Не, не можеш никогаш да пронајдеш мир. Можеш само да научиш да се носиш со тоа! – му одговори таа.

Тоше Проески загина на автопатот А3 кај Нова Градишка. Автомобилот кој го возеше Георги Георгиевски удри во товарно возило. На задното седиште беше токму Петровиќ.

Фото: Принтскрин/ПрваТВ

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Доби светска титула, но срцето ѝ плаче: Билјана проговори за смртта на татка си

Манекенката Билјана Јаневска е прогласена за прва придружничка на светскиот избор „Мис туризам“ кој се организираше во Јамајка. И покрај првичните планови шоуто да се одржи со физичко присуство, организаторите ја променија идејата и манифестацијата се одржа виртуелно, а македонската убавица се закити со уште две признанија – најдобар изглед и […]