fbpx

Дом со оваа билка не може да е сиромашен: Гарантирано носи пари!

Помага во борбата против депресија, а на станарите им помага и да се ослободат од стресот

Оваа билка е надалеку позната по своите лековити својства. Можеби сега е вистинското време да почнете да ја одгледувате во својот дом.

Станува збор за босилек, растение за кое старите знаат да кажат дека ако го имате во домот, нема никогаш да бидете сиромашни.

Еве неколку причини зошто е тоа така!

Помага во борбата против депресија

Одличен е за кардиоваскуларниот систем

Помага при детоксикација на организмот

Штити од дијабет

Одличен е афродизијак

Го регулира стресот

Идеален е во бробата против настинка.

Фото: Шатерсток

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Ми вика слободен си: Му викам јас сум, ама ти не си!

Ноќва возам накај Штип. Ме запира ЏАНДАР, ваљда обучен на курс. Ми вика да дувам и да ми ја тресе колата за “недозволени супстанци”! Му викам, прво да ми се легитимирате, па после. Одбива!? Ми вика, ќе ти пишам казна 500 ЕУР за одбивање “дување”!? Му викам, господине, ја “дување” […]