fbpx

Светот тагува: Почина ѕвездата од „Малечката невеста“

Тагуваат фановите ширум светот на мегапопуларната ТВ-серија „Малечката невеста“.

Почина една од главните протагонистки, актерката која го толкуваше ликот на извиканата Дадиша.

Причината за смртта на 75-годишната легендарна индиска глумица Сурека Сикри е срцев напад.

На различни континенти, а особено во својата земја, таа уживаше ѕвезден статус. Медиумите во Индија пишуваат дека ова е голема загуба за Боливуд.

„Подолго време страдаше од компликациите по мозочниот удар кој претходно го преживеа. Семејството замолува за приватност во овие тешки моменти“, стои во официјалното соопштение.

Фото: ФрешХедлајн/Принтскрин Јутјуб

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Баба Ванѓа: По катастрофалните поплави доаѓа нешто уште пострашно!

Според народните преданија и многуте сведоштва, Баба Ванѓа ги предвиде најважните светски случувања, а особено катастрофите. По смртоносните поплави во Германија и во Белгија, слепата бугарска јасновитка родум од Македонија повторно е тема во медиумите кои сега се навраќаат на нејзината запишана приказна за „големата поплава“. – Голема поплава ќе […]