fbpx

Македонија тагува: Уште еден доктор прерано нè напушти

Нова тажна вест утрово.

Уште еден македонски здравствен работник прерано нè напушти. 

Ненадејно во Грција почина познатиот штипски гинеколог-специјалист, д-р Александар Стојанов.

Тој пред неколку години беше и директор на Клиничката болница -Штип.

Според извори на ТВ Стар, Стојанов претрпел масивен инфаркт.

Фото: ТВ Стар/Принтскрин

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

(ФОТО) Каква бомба: Пред Јелена, Новак ја љубел оваа девојка!

Малкумина знаат дека поранешната девојка на Ноле е вистинска убавица, а и одлично заработува Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ од 2014 година е во брак со Јелена Ристиќ. Иако се добива впечаток како отсекогаш да се заедно, српскиот ас пред да ја запознае својата идеална половина, имал кратка, но […]