fbpx

Водевме љубов на маса, а потоа ми го упропасти животот

Британец се нашол во непријатна ситуација откако водел љубов со една девојка.

Тој одлучи јавно да го сподели тоа што го доживеал.

„Имам 27 години и работам во паб. Си ја сакам работата, но ми одзема премногу време, па нема многу прилики да запознаам некого. Сингл сум веќе со години, па одлучив среќата да си ја пробам на сајтовите за запознавање. Не чекав долго да пронајдам некоја која ми се чинеше дека е совршена“, раскажува тој.

На почетокот само се допишувале. Многу му се допаднала, а по еден месец конечно се договориле да се сретнат. Таа има 25 години.

„Излеговме на неколку пијачки и супер си поминавме. Една недела подоцна ја поканив кај мене на вечера. Тогаш водевме љубов и тоа на масата. Се договоривме повторно да се сретнеме кога ќе се врати од одмор, но тогаш дознав дека е бремена. Не знам што да правам, прерано ми е да станам татко. Ми рече дека не размислува за абортирање, дека тоа никогаш не би можела да си го прости. Знам дека требаше да користиме заштита, но страстите во тие моменти беа посилни“, ја завршува тој својата приказна.

Следни Објави

Не одам на гробот сама: Проговори сопругата на Оливер Драгојевиќ

На денешен ден пред три години почина Оливер Драгојевиќ. Легендарниот хрватски музичар остави творештво кое никогаш нема да се заборави, но остави позади себе и неутешна сопруга, три сина и седум внучиња.. Токму жената која во текот на целата кариера му беше рамо за плачење, но и најголема поддршка, се […]