fbpx

(ФОТО) Потресно: Ќерките на Карлеуша во паника

Балканската ѕвезда и нејзините две ќерки преживеаа вистинска драма во Турција

Јелена Карлеуша со ќерките Атина и Ника вчера беа итно евакуирани во Турција.

По локализирањето на пожарот, познатата пејачка се врати во хотелот, па на „Инстаграм“ сподели фотографија од своите наследнички на која јасно се гледа колку трауматично било ова искуство за нив.

„Ова беше многу стресен и напорен ден. Предолго траеше ова лудило. Децата многу се уплашија. Конечно пожарот е под контрола. Не е изгаснато се’, но се надевам дека ќе имаме мирна ноќ. Поддршка за труските пожарникари“, напиша Јелена на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм

*Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Загина пред свадба, со песна ја претчувствува трагедијата

И по повеќе од две и пол децении од неговата смрт, се’ уште се свежи сеќавањата за пејачот со македонско потекло Ипче Ахмедовски. Помалиот брат на легендарниот Јашар Ахмедовски загина во 1994 година во сообраќајна несреќа. Имаше само 28 години. Со девојка му Злата наголемо ја планираа свадбата кога се […]