fbpx

Меган Маркл воодушевена: Овој потег на кралицата никој не го очекуваше!

Меган Маркл денеска го прославува јубилејниот 40-ти роденден.

Како што пренесуваат странските медиуми, војвотката од Сасекс планира интимна прослава во нејзиниот дом со шеесетина гости.

Она што го одбележи денот е потегот на кралицата Елизабета кој сигурно ја воодушеви поранешната актерка и сопруга на принцот Хари.

На официјалната страна на кралицата на „Твитер“ објавени се дури три фотографии со Меган под кои стои напишано: „Среќен роденден на војвотката од Сасекс!“.

Кратко, ама слатко и помалку неочекувано, коментираат фановите.

Веќе е познато дека Меган и Хари не се во најдобри односи со членовите на кралското семејство, па речиси никој не очекуваше ваква честитка. Сепак, кралицата одлучи да се однесува како се’ да е во најдобар ред.

Фото: Твитер/Принтскрин Јутјуб

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Богдана Родиќ пред естетските корекции: Каква промена!

Српските медиуми не престанаа да пишуваат за приватниот живот на синот на Цеца. Вељко Ражњатовиќ постојано е во фокусот, особено откако се ожени и стана татко. Не помалку интересна за новинарите е и неговата сопруга, Богдана Родиќ, на која пред да се омажи за синот на српската фолк-ѕвезда ѝ предвидуваа […]