fbpx

Луѓе, лошо е: Марјан сведочи за пожарот во Пехчево

Македонскиот планинар Марјан Митриновски на својот профил на „Фејсбук“ од час во час ги информира граѓаните за состојбата со пожарите.

Огнените јазли кај Пехчево и Делчево и натаму се шират и загрозени се повеќе села.

„Лошо е луѓе. Со пожарникарите од Австрија и припадниците на АРМ го гаснеме пожарот над Робово кој е на неколку стотини метри од селото“, напиша Марјан на социјалните мрежи.

Во продолжение, дел од фотографиите кои ги сподели.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Многу домаќинки грешат: Како се прави запршка?

Во денешно време запршките се’ помалку се употребуваат или се сведени на минимум, но многу јадења и понатаму се незамисливи без нив. Знаеме дека запршката не е најсреќното решение за организмот, но со умерена употреба на брашно и зејтин тоа не мора да биде така. За бела чорба или за […]