fbpx

Загинал пред свадба од струен удар: Нов шок по само една недела

Млад доктор починал на лице место од струен удар на само ден пред својата свадба.

Трагедијата се случила додека младенците позирале пред венчавката, а претставниците од професионалното студио кое го ангажирале за фотосесијата се приведени.

Обвинителството се сомнева дека работеле со дотраена опрема и дека токму слабо изолираните кабли биле фатални за несреќниот маж.

Д-р Денис Рикардо Гуржел (31) од Бразилија и неговата избраничка специјално допатувале во сојузната држава Токантинс на место одалечено дури 550 километри од нивниот дом во Бразилија, за да позираат на истата локација каде што и се запознале.

Се’ уште неопоравена од кобниот ден, невестата Микаела после само една недела се соочила со нов шок кога дознала дека е бремена.

„Бев на гинеколог, ми кажа дека 99 отсто сум трудна, но дека се’ уште е рано за било какви заклучоци. Не можам да се соберам, животот ми е уништен“, им изјавила таа на локалните медиуми.

Родителите на д-р Гуржел кој работел во Ковид-одделението во болницата Гурупи исто така не можат да се помират со несреќата.

„Толку животи спаси во последните две години и сега вака да почине? Не е фер. Тие луѓе кои беа одговорни за фотографирањето треба да завршат во затвор“, изјавила Паола, мајката на Денис.

Фото: Њузфлеш/Принтскрин

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Драга Милка, во секоја песна остави парче душа: Македонија тагува

„Драга Милка, во секоја песна што ја снимаше остави парче од твојата душа. Ќе бидеш запаметена по тоа засекогаш. Ти благодарам за се’ што научив од тебе. Нека Бог ти даде мир“. Оваа емотивна објава на македонскиот композитор, аранжер и музички продуцент Љупчо Трајковски-Фис е само една од многуте кои […]