fbpx

Неизвесна есен: Голема промена за два хороскопски знаци

Неколку хороскопски знаци ги очекува значаен период погоден за развој и за усовршување на сите полиња.

Некои од нив ќе се соочат со минатото и со некои одамна започнати работи. Токму овие знаци може да очекуваат животни промени кои во голема мера ќе им го одредат понатамошниот тек на нивното делување.

Можни се и разделби, откази од работа, но и голем напредок. Кругот се затвора и доаѓа време за нови искушенија.

Ова е период на крупни промени и започнувања на нови животни поглавја. Ќе ги преиспитувате сопствените цели и сериозно ќе размислите што навистина си посакувате.

Ќе се чувствувате дека можете да реализирате сѐ што ќе замислите.

Овие промени најсилно ќе ги почувствуваат Вагите и Близнаците.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Нова трагедија: Тага во домот на Оливер Драгојевиќ

Колегите ќе го памтат по шармот и по врвниот музички талент. Сите мислеа дека ќе се извлече, но вирусот беше посилен Нова трагедија го вознемири семејството на Оливер Драгојевиќ. Хрватските медиуми јавуваат за смртта на Аљоша Драганиќ Вранчиќ, близок пријател на легендарниот пејач и клавијатуристот на групата „Дупини“, составот кој […]