fbpx

Почина легендарниот Шојиќ

Милан Лане Гутовиќ, легендарниот актер кој се прослави како Среќко Шојиќ, почина на Военомедицинската академија, потврди Тајнуг.

Беше еден од најталентираните глумци на овие простори, подеднакво успешен и во театар, и на телевизија и на големото платно.

На Гутовиќ нагло му се влоши здравјето пред да биде хоспитализиран. Пред шест дена српските медиуми јавија дека е приклучен на респиратор.

„Веројатно ќе бидам подобар“, кратко порача тој кога го примија во болница.

Следни Објави

Ја доби во првиот брак за кој молчеше: Која е ќерката на Лане Гутовиќ?

Милан Лане Гутовиќ почина денеска на Военомедицинската академија во Белград. Легендарниот актер кој се прослави како Среќко Шојиќ двапати застана пред олтар, а од првиот брак ја има ќерката Милица. Таа неодоливо потсетува на татка си, а одбра и иста професија. Милица глумеше во повеќе остварувања меѓу кои „Мешан брак“, […]