fbpx

(ФОТО) Панталоните кои мора да ги имате!

Модата постојано се повторува, а во тоа се уверивме многупати досега

Последниот тренд кој се враќа на голема врата се легендарните ѕвонарки. Многу жени ги обожаваат, но има и такви кои не се баш фанови на овој стил.

Како и да е, овие панталони малку редизајнирани се апсолутен хит и речиси сите модни куќи ги пласираа на пазарот.

Исто така, се носат модели со изразено длабок струк, што е уште една потврда дека модата со плитки панталони е дефинитивно позади нас.

Ѕвонарките како ултимативно ретро модно парче се модерни во секоја варијанта, со високи потпетици или со добри патики или сандали, во зависност од приликата за која се дотерувате.

Фото: Инстаграм

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Јапонска терапија со вода прави чуда за организмот: Еве кога треба да ја испиете првата чаша!

Хидратацијата на организмот е неопходна за нашето тело да функционира. Недоволното консумирање често предизвикува бубрежни болки, а во опасност ги доведуваме и мозокот, мускулите и нервниот систем. Влијае и на регулацијата на телесната температура, на нормалното функционирање на зглобовите и на коскениот систем. Освен што е неопходна за здравје, водата […]