fbpx

Фустан кој совршено ѝ стои на секоја жена: Еве зошто!

Фустаните кои со кројот потсетуваат на кошули се апсолутен хит веќе подолго време.

Веднаш кога се појавија на пазарот, многу жени почнаа да слават, а постојат повеќе причини за тоа.

Освен што се практични и може да се комбинираат речиси со целата гардероба, лесно од спортска варијанта можете да ги пренамените во елегантен стајлинг, се разбира со соодветни модни додатоци.

Овие фустани се лелеави, па лесно ги прекриваат недостатоците на телото, а благодарение на појасот околу половината, лесно се добива толку посакуваната фигура на песочен часовник.

Не постои дама на која овој модел не ѝ прилега, а актерката Аманда Холдрен е пример како овој фустан се носи без грешка.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Трагедија: Познатиот македонски манекен почина на 27 години

Последната ревија ја имал ви јуни на настан на Британската амбасада Почина Филип Алексовски, член на „Моделс Ин“, а веста за неговата смрт ја потврди и Алек Наумовски, првиот човек на македонската модна агенција. Филип на први октомври ќе наполнеше 28 години. Роден е во Скопје, а со манекенство почнал […]