fbpx

ХОРОСКОП: Дознајте што ве очекува оваа есен во една реченица!

Овен

Ви претстојат нови пријателства кои брзо можете да ги претворите во потенцијални бизнис успеси.

Бик

Искористете ги контактите кои ги имате за дополнителна работа, на повидок се многу пресвртници во животот.

Близнаци

Под итно треба да поработите на односот со луѓето, бидејќи оваа есен дефинитивно нема да имате среќа кога е љубовта во прашање.

Рак

Нема да имате непредвидливи ситуации и ќе можете конечно да му се радувате на животот.

Лав

Оваа есен е идеална за Вас да ја пронајдете вистинската личност со која ќе посакате вашиот љубовен живот да се развие на едно повисоко ниво.

Девица

Почекајте до зимата да отпочнете свој бизнис, сега не е време за такви потези.

Вага

Не консумирајте лекови на своја рака и конечно јавете се кај вашиот матичен доктор.

Шкорпија

Кон средината на октомври конечно ќе успете да излезете од психолошката криза со која се соочувате веќе подолг период.

Стрелец

Уште на почетокот на ноември ќе се соочите со турболенции на тема љубов.

Јарец

Веќе нема да ви биде гајле што другите зборуваат за вас и веднаш ќе почувствувате вистинска среќа.

Водолија

Одлуките и понатаму ќе ги носите мудро и нема да имате проблеми кога се парите во прашање.

Риби

Кратко и јасно, авантурите за вас допрва доаѓаат.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Наместо свадба, погреб: Почина 26-годишно момче

Нова трагедија го потресе регионот Од последици на Ковид-19 денеска во Клиничкиот центар во Црна Гора починал пациент од Улцињ кој имал само 26 години. Како што наведува порталот „Бар“, несреќното момче починало на денот кога му била закажана сопствената свадба. Од Институтот за јавно здавје на Црна Гора апелираат […]