fbpx

Падна среде настап и почина: Момче го загуби животот на концерт во Мрчајевци

Момче на 21 година починало синоќа на пат до болницата во Чачак, откако му се слошило среде настап на манифестацијата „Купусијада“ во Мрчајевци.

Очевидци раскажуваат дека инструменталистот на „Културно уметничко друштво Кралево“ наеднаш се срушил на сцената. Итната помош пристигнала веднаш, но му немало спас.

Д-р Билјана Кочовиќ, портпаролката на здравствената установа која се обидела да го реанимира, на медиумите им изјавила дека момчето било доносено во болницата без витални параметри.

Како што пишува „РТС“, по оваа трагедија програмата на „Купусијада“ веднаш била прекината. Организаторите одлучиле истата да не продолжи ниту денеска.

Точната причина за смртта на уметникот ќе се знае по обдукцијата.

Фото: Рина

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Свекрва ми има само 43 години: Луѓе мои, тоа е посебен круг во пеколот!

Имам млада свекрва. Марина има само 43 години. Рано се омажила. Едвај била полнолетна кога го родила маж ми Раде, а година подоцна и неговиот брат Адам. Таа и мојот свекор имале добар брак, децата растеле во среќно семејство. Веднаш по средното училиште, Марина завршила курс за сметководители и почнала […]