fbpx

Преживеа сѐ, но не и короната: Денес си замина Сашо Арсов

Прерано згасна уште еден живот

Денес ни замина Сашо Арсов-Каси!

Незнајниот јунак за јавноста кој има спасено многу животи со својата посветена работа како еден од најдобрите стручњаци во контра диверзиона заштита (КДЗ).

Екс ВОЛК, спортист, боксер, челичен човек и патриот што преживеа сѐ, освен Короната!

Пробиштип и Македонија прерано загубија голем човек!

Сочуство до фамилијата и пријателите! Почивај во мир пријателе!

Фејсбук-статус на Приказни од булеварот

Објавите во рубриката „Мислења“ се без новинарска интервенција и се независни од уредувачката политика на „Мастило.мк“

Следни Објави

Многу те сакам, тато: Почина омилениот лик од „Сексот и градот“, синот ги расплака сите

Почина актерот Вили Гарсон кој се прослави во култната американска серија „Сексот и градот“. Причината за смртта се’ уште не е потврдена, но омилениот Стенфорд наводно со години се борел со рак. Тажната вест ја потврдија и од HBO, стриминг сервисот кој подготвува десет нови епизоди од шоуто во кои […]