fbpx

Естрадата во солзи: Каков шок, каква тага!

Нова трагедија го потресе регионот

На 57-годишна возраст почина познатиот глумец Ненад Ненадовиќ од последици на Ковид-19.

Беше омилен лик меѓу колегите кои со потресни статуси на социјалните мрежи се простуваат од него.

„Каков шок, каква тага. Занемев. Прекрасен Нешо“, напиша познатата актерка Маријана Мичиќ која македонската публика ја препознава и како водителка на шоуто „Пинкови ѕвездички“.

Нејзината колешка Драгана Мичаловиќ јавно му се заблагодари за се’ што направил за фелата, но и за уметноста воопшто.

„Господ да ти подари мир“, напиша таа.

Колегите се едногласни дека си замина прекрасна душа, човек кој бил секогаш насмеан и со искрени намери.

Ненадовиќ позади себе остави сопруга и две ќерки, Јана и Мина кои исто така се занимаваат со уметност.

Фото: Телеграф

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Другар му ја силувал ќерката, дознал на најлош можен начин: Вака му се одмаздил!

Случајот доби комплетно нова димензија откако полицијата ги откри деталите Мистериозно злосторство одекна во медиумите, откако се обелоденија причините за несреќата. Убиството на Олег Свидиров од Русија ја крена јавноста на нозе, откако беше ликвидиран од неговиот најдобар другар Вјачеслав поради тоа што му ја силувал ќерката. Според извештајот, Вјачеслав […]