fbpx

Кога умре, изгубивме многу: Овие зборови на Тоше сè уште болат

Пејач со ангелски глас, голем хуманист кој сѐ уште живее во нашите срца преку песните, но и со добрите дела кои ги остави позади себе..

Легендарниот македонски пејач и музичар Тоше Проески загина на денешен ден, 16-ти октомври, пред 14 години.

Во своите излагања секогаш повикуваше на добрина и несебичност..

Деталите од неговиот приватен живот не престануваат да ја интригираат јавноста, а една негова реченица која ја изговори непосредно пред смртта, остана врежана во нашите срца.

„Не сакам да ми симнувате капа, само сакам да се гордеете со мене“, им порача Тоше на обожавателите.

Слава му!

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Оваа жена Тоше ја сакаше најмногу: Долго ги чуваше нејзините пораки

Денес е мажена и има син Детали од животот за човекот кој беше идол во целиот регион не престануваат да ја интригираат јавноста, а оваа жена се смета за негова единствена вистинска љубов, пишуваат српските медиуми. Манекенката Благица Мицова и Тоше Проески се запознале во 1998 година. Денес таа е […]