fbpx

Кога овие два знака ќе се спојат, љубов се раѓа за цел живот!

Кога личностите од овие два знака ќе се запознаат, меѓу нив веднаш се создава хемија.

Нивната компатибилност е најсилна во хороскопот, моментално им се јавуваат силни емоции чиј интензитет низ годините воопшто не се намалува.

Станува збор за Бик и за Шкорпија.

Шкорпиите обожаваат што околу Биковите треба поприлично да се потрудат, а на Биковите им одговара вниманието кое го добиваат. Заеднички се наклонти кон емоционалната сигурност и близина, па и двата знака зрачат со страст во љубовта.

Шкорпиите се познати по снаодливоста и реалното гледање на животот, а на Биковите тоа им одговара, бидејќи знаат дека во секоја ситуација можат да се потпрат на нив.

И Биковите и Шкорпиите се многу лојални, но и рационални, па сите бариери бргу ги преминуваат.

Следни Објави

Огромна тага позади насмевката на славната актерка: Рана која ја пече со години!

Со ликот на Габриела привлече огромно внимание кога првпат на екраните беше емитувана необичната американска серија „Очајни домаќинки“. Ева Лонгорија преку ноќ стана голема ѕвезда и една од најангажираните латино-ѕвезди во Холивуд. Сепак, позади нејзината препознатлива насмевка со години ја криеше од фановите болната вистина. И покрај многуте предизвици, остана […]