fbpx

Тажна вест: Се самоуби 19-годишен фудбалер

Нова трагедија го потресе регионот

Млад фудбалер им подлегна на повредите со кои се здоби при пад од зграда.

Станува збор за 19-годишниот Фарис Тановиќ, играч на сараевски Железничар, а според првичните сознанија на полицијата, станува збор за самоубиство, пренесува „Радио Сарајево“.

Несреќата ја потврдија и од неговиот матичен клуб.

„Тажните вести не бираат време. Со тага и жалење ве информираме дека трагично почина деветнаесетгодишниот Фарис Тановиќ, долгогодишен член на Младинската школа на ФК Железничар. Изразуваме најискрено сочуство до семејството, пријателите и до сите ожалостени. Со длабока почит ќе го чуваме споменот за тебе, а твојата насмевка ќе ги разубавува нашите сеќавања“, стои во пораката на ФК Железничар.

Пријателите на Фарис се во шок по трагедијата.

„Се гледаме на оној свет, нека ти е лесна земјата, брату мој“, напиша близок другар на жртвата.

Фото: Фејсбук/Принтскрин

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Лекува душа и тело: Денес е Свети Лука, ова мора да го направите!

Денеска се одбележува денот на светиот апостол и евангелист Лука, кој според верувањата е заштитник на лекарската професија, но и домашна слава на многу православни семејства. Роден е во Антиохија. Тој е еден од четворицата евангелисти. Според едни тој им припаѓал на 12-те Христови апостоли, а според други не бил […]