fbpx

(ВИДЕО) Светот во шок, познатиот рапер свирепо убиен

Раперот Јанг Долф денеска е застрелан во Мемфис, информираат американските медиуми.

Во музичарот најпознат по синглот Major било пукано додека влегувал во ресторан, тврдат сведоци на трагедијата.

Повеќе информации за немилиот настан засега нема.

Фановите на Јанг потсетуваат дека нивниот идол со години имал сериозно лош однос со музичарот Џо Готије, но полицијата негира дека неговиот ривал на било каков начин е вмешан во убиството.

Долф и претходно бил мета на напади со огнено оружје. Во 2017 година било изрешетено неговото возило, а истата година преживеал пукање и пред една продавница во Холивуд.

Долф е роден во Чикаго, а во Мемфис се преселил на двегодишна возраст.

Фото: Инстаграм/Принтскрин Јутјуб

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Денеска е голем празник: Во име на љубовта направете го ова!

Денеска е Св. маченици Галактион и Епистима. Потекнуваа од Едеса Феникиска. Кога Галактион стаса за женење, татко му го сврши за некоја девојка Епистима. Меѓутоа, тие продолжија да живеат девствено и наскоро се повлекоа на гората Пуплион, Галактион во машки, а Епистима во женски манастир, и многу напреднаа во доблесниот […]