fbpx

Проверете! Овие букви на вашата дланка кријат цела судбина

Хиромантија! За некои духовна пракса, за други цела наука

Постојат луѓе кои веруваат во ова учење старо илјадници години и тврдат дека е можно да се разбере судбината на една личност од линиите на дланките.

Според оваа животна филозофија, суштинските линии на дланките се во вид на букви, мали се, но се забележуваат. Погледнете ги вашите раце, па сами донесете заклучок.

Како се толкуваат буквите на дланките?

А 

Носи среќа. Ако меѓу трите букви од вашите иницијали е присутна и првата буква од азбуката, вие сте родени под среќна ѕвезда.

Б

Многу ретко се наоѓа на дланката. Оние кои ја имаат се навикнати на постојани промени.

Совет: Ако ја имате оваа буква на дланката и имате близок или сакан со име кое ја содржи истата, чувајте ја таа личност блиску до себе. Таа ќе ви го промени животот на подобро.

В 

Исто така ретко се појавува и предвидува постојани промени во животот.

Г 

Обично ја имаат луѓето кои категорично го наметнуваат своето мислење.

Д

Знак за лоша среќа и постојан стрес. Се надеваме дека го немате овој знак.

Ж 

Формира три реда: срцето, умот и животот. Овој знак се врзува за луѓе со весел карактер.

И 

Знак на трагачите по вистината и љубителите на патувањата. Сопствениците на овој знак имаат тенденција за длабоко размислување и претпочитат осаменост.

К 

Се врзува за промена. Луѓето со оваа буква на дланката често се опседнати со соништа.

М 

Знак на среќа. Оваа буква се смета за најуникатниот знак и значи дека човекот е мудар, вреден и амбициозен. Луѓето што ја имаат се родени лидери.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Македонија завиена во црно: Загинаа најмалку 45 лица, меѓу нив 12 деца

Трагедија утрово ја потресе македонската јавност Најмалку 45 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во која се запали македонски автобус на автопатот „Струма”, информира бугарската национална агенција. И дописникот на МИА од Софија, Станимир Станев, потврди дека загинале 45 македонски државјани, а седум преживеале. Меѓу загинатите има и деца, дури […]