fbpx

(ФОТО) Едно од семејствата кое настрада во автобуската несреќа

Трагедија каква што не се памети

Не стивнуваат реакциите по трагедијата која утрово ја вознемири македонската, но и јавноста во целиот регион.

Во автобуската несреќа во Бугарија загинаа најмалку 45 лица кои се враќале од Турција.

Меѓу настраданите е и четиричленото семејство Ахмети.

Џангл ТВ на својата официјална страница на „Фејсбук“ објави и фотографија на која се и најмладите жртви, четиригодишните близнаци Албан и Луан.

Телевизија Алсат претходно објави список со патници кои наводно се превезувале со автобусот.

Фото: Фејсбук/Џангл ТВ

Следни Објави

Сите солзи сега се минато: Македонската пејачка искрено за мајчинството

Чувството да се биде мајка е најубавото нешто што сум го доживеала. Иако долго го чекав овој момент и многу тешко стигнав до ова, за миг сè се заборави. Сите тешкотии, сите солзи, раскажува македонската пејачка Татијана Стефановска во искрено интервју за „Женски магазин“. Познатата фолкерка веќе десет години е […]