fbpx

Засекогаш замина нашиот другар: Почина Стојче Ковачевски

Нека му е светол патот

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, вечерва сподели тажна вест.

Таа со емотивна посвета на „Фејсбук“ се прости од сопартиецот Стојче Ковачевски.

„Засекогаш замина нашиот другар, нашиот соборец социјалдемократ, доктор по интерна медицина и поранешен пратеник Стојче Ковачевски од Струга. Споменот на овој прекрасен човек засекогаш ќе остане во нас. Неговата чесност, принципиелност, праведност и преданост го правеа посебна личност во политиката. Сочувство до семејството!“, напиша Шекеринска.

Следни Објави

Денеска е Свети Јован Милостив: Спасете се од несреќа и зло, направете го ова!

Православните верници на 25 ноември го одбележуваат празникот посветен на Свети Јован Милостив, светец на добрината, како што симболично го нарекуваат. Свети Јован Милостив бил патријарх Александриски кој живеел на крајот од шестиот и почетокот на седмиот век. Роден е на островот Кипар во кнежевско семејство. Воспитан од детството како […]