fbpx

Сега ќе играш на небесните терени: Потресна посвета за починатиот фудбалер

Тажна вест ова утро го потресе регионот

Почина Мирза Ѓурѓевиќ, 21-годишниот фудбалер на ФК Језеро, информираат црногорските медиуми.

Младиот играч доживеал сообраќајна несреќа во близина на Колашин. Тешко повреден бил транспортиран во Опшатата болница во Бијело Поље, а потоа на ургентното одделение, но, за жал, им подлегнал на повредите.

Соиграчите од неговиот матичен клуб од Плав споделија потресна порака на „Инстаграм“.

„Сега ќе играш на небесните терени, а ние никогаш нема да те заборавиме“, стои во објавата.

Ѓурѓевиќ го облече дресот на прволигашот Језеро летово, откако три сезони играше за Петровац. Претходно настапуваше и за Отрант-Олимпик од Улцињ. Во Првата црногорска лига одигра вкупно 63 натпревари.

Фото: Инстаграм/Принтскрин

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Голема парична добивка за два хороскопски знаци во декември

Неочекуван прилив на пари ги очекува припадниците на овие два хороскопски знаци до крајот на годината Водолија Не ги игнорирајте игрите на среќа во периодот што следи. Ќе ви донесат неочекувано висока добивка која ќе реши голем број од вашите проблеми. Исто така, може да очекувате и раздолжување за пари […]