fbpx

Нема утеха: Прва објава на Бекута по смртта на партнерот

Црно-бела фотографија и стихови од нејзина песна

Ана Бекута конечно се огласи по смртта на својот емотивен партнер, поранешниот српски министер Милутин Мркоњиќ, кој почина вчера на 79-годишна возраст.

Таа на „Инстаграм“ сподели црно-бела фотографија и стихови од нејзиниот рефрен „Треба времена“.

„Svaki dan naše ljubavi dva su dana sećanja“, напиша Бекута.

Драгана Мирковиќ, Тијана Дапчевиќ, Душко Тошиќ, Наташа Беквалац и Ана Севиќ се дел од познатите личности кои ѝ изразија сочуство.

Бекута и Мркоњиќ беа во врска цела една деценија. „Бог ми го испрати“, изјави пејачката во една прилика за почетоците на нивната љубовна приказна.

Милутин одлично се согласуваше и со синот на Бекута кој таа го роди на 17 години, па го остави во дом.

Фото: Инстаграм

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Подобро да останеше во дупката. Срамота!

Пишете ни во коментар дали се согласувате со овој став Пет дена по трагедијата, газдата на БЕСА Транс, Беким Хаџиу конечно излезе од дупка и преку фб изрази сочуство на семејствата на загинатите, а несреќата ја опиша како „тест на Алах“. Не, дечко. Ова беше тест на нашите инспекциски, управни, […]