fbpx

Момче излезе од автобус, па претрча пред камион: Реакцијата на возачот ќе ве шокира (ВИДЕО)

За видеото не се знае речиси ништо, освен дека е снимено некаде во Норвешка

Сообраќајот е потенцијално опасен за сите учесници во истиот, а оние кои спаѓаат меѓу најзагрозените се децата секако.

Не треба да ви објаснуваме зошто е тоа така, но видеото што ќе го погледнете во продолжение сепак ќе „отрезне“ многумина.

Еден возач на камион, на „Јутјуб“ објави снимка од неверојатна реакција на негов колега, откако пред возилото му „излетува“ ученик кој претходно со своите другарчиња се симнува од школскиот автобус.

Брзата реакција на возачот стана вирална, а видеото кое досега има над 3,5 милони прегледи е класичен пример колку децата не внимаваат кога преминуваат улица.

Покажете им на вашите деца како не треба и не дозволувајте нивниот живот да зависи од нечии сопирачки.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

(ФОТО) Вистински фраери: Ова се синовите на Памела Андерсон!

Синовите на актерката Памела Андерсон кои ги има од краткиот и бурен брак со рокерот Томи Ли отсекогаш биле интересни за медиумите. Папараците ги следеа уште од пелени, без разлика што нивните славни родители се обидуваа максимално да ја заштитат нивната приватност. Тие одамна се полнолетни и самите водат грижа […]