fbpx

Последната недела во 2021 ќе биде најлоша за овие знаци!

Припадниците на овие три хосрокопски знаци треба особено да внимаваат како ќе се однесуваат на крајот од декември.

За нив годината може да заврши на најлош можен начин.

Близнаци

За многу работи ќе почувствувате отпор од луѓето кои секојдневно ве опкружуваат, па добро размислете во која насока ќе продолжите. Конфликтните ситуации нема да ви донесат ништо добро. Сега не е вистинското време да ја истакнувате доминантноста.

Риби

Не ги занемарувајте вашите потреби и не дозволувајте да ве искористуваат. Не обидувајте се да го извлечете најдоброто од луѓето по секоја цена, во моментов не ви е потребна лоша енергија.

Стрелец

Токму овој период е поволен за нови пријателства и за возбудливи авантури, но непотребно форсирате некои свои принципи, па многу е веројатно да се соочите со неуспех. Верувајте ѝ на интуицијата.

Следни Објави

Заспа и никогаш не се разбуди: Почина Касандра

Денс-ѕвездата од деведесеттите, Даворка Ручевиќ позната како Касандра, почина на 55-годишна возраст. Тажната вест ја потврди и нејзината мајка Даринка. „Заспа и никогаш не се разбуди. Многу ми е тешко, моментално се наоѓам кај пријателка бидејќи не можам да бидам сама. Вечерта се бакнавме и се прегрнавме и секоја замина […]