fbpx

Нова трагедија: Марија Милошевска пронајдена мртва

Истрагата треба да даде неколку одговори

Во стан на улицата Сирма Војвода во Охрид денеска во попладневните часови е пронајдено безживотното тело на Марија Милошевска, информира „Охрид скај“.

Порталот пишува дека станува збор за испекторка вработена во СВР Охрид.

Според нивни извори, Милошевска неколку дена не излегувала од својот дом и не одговарала на телефонски повици.

На лице место е извршен увид од јавен обвинител и од припадници на криминалистичката полиција.

Истрагата допрва треба да покаже дали е во прашање природна смрт, насилство со смртни последици или самоубиство.

Следни Објави

Трагедијата го скрши: Потресна исповед за најголемата траума (ФОТО)

И по 13 години од нејзината смрт, поранешниот светски првак во тешка категорија, Мајк Тајсон, признава дека не може да се опорави од семејната трагедија која му го промени животот засекогаш. Тој кобен ден 2009 година кога почина неговата четиригодишна ќерка, легендарниот боксер беше на пат во Лас Вегас. Егзодус […]