fbpx

Шокантен детаљ: Која е Маја, девојката со која Матеј се слушнал пред да исчезне?

Пред да го напушти ноќниот клуб во белградски Бетон, исчезнатиот 27-годишен Матеј Периш телефонски разговарал со девојка од Сплит која кобната вечер исто така престојувала во Белград.

Српските медиуми пишуваат дека станува збор за Маја С., сопственичка на две фирми за транспорт.

Матеј и Маја наводно се познавале уште од рано детство, а според неофицијални информации таа веќе дала исказ во полицијата.

Меѓу другото, на надлежните власти им раскажала дека Матеј се занимавал со напорна работа (скипер н.з.), бил многу амбициозен и за да постигне се’ што ќе зацртал користел опијати.

Таа, сепак, не зборувала за деталите од нивниот последен разговор, наведувајќи дека поради гласната музика во клубот во кој престојувала многу слабо го слушала Периќ. Се претпоставува дека Матеј сакал нивните две друштва да се спојат во текот на ноќта помеѓу 30-ти и 31-ви декември.

НА ИСТАТА ТЕМА:

Драматично: Што ги поврзува Матеј Периш и исчезнатата Билјана?

Шокантен потег на Маја: Таа ги има клучните информации за Матеј?

За тешката траума која Матеј Периш ја доживеал пред неколку месеци прочитајте ОВДЕ!

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Штипјанка е личен асистент на принцезата на Катар: Павлинка открива што сè работи за неа

Штипјанката Павлинка Тренева Муса работи како личен асистент на Да Фатема бин Хамад Алтхани, сестра на емирот од Катар, Тамим бин Хамад бин Калифа Алтхани, еден од најбогатите во светот. Имала 22 години кога сосема случајно заминала на печалба во оваа егзотична, но истовремено и мистична земја. Прво работела како фризерка, […]