fbpx

Се појави невидена фотографија од Матеј: Еве што напишал пред исчезнувањето (ФОТО)

Ова ги наежи сите

Случајот со исчезнувањето на Матеј Периш доби нова димензија откако во јавноста се огласи неговата пријателка Маја С. со која последно искомуницирал кобната ноќ помеѓу 30-ти и 31-ви декември.

Во исповед за ТВ Прва таа нагласи дека најголема болка ѝ е што истрагата потврдила дека таа е последната личност која Матеј се обидел да ја добие пред да исчезне.

„Жал ми е што не се јавив, тоа ми е најголема болка од се’.. Затоа што можеби ако ме информираше дека доаѓа во Белград, би му кажала каде да одат, што да прават“, низ солзи раскажа Маја.

Виден е: Нешто чудно се случи со Матеј, сите се шокирани

Во текот на истрагата се појавија многу информации за приватниот живот на Матеј, но малку негови фотографии. Хрватските медиуми објавија слика на која Периш позира со другарите во комбето со кое се превезувале до Белград.

Сега на социјалните мрежи се појави нова, досега невидена фотографија на Периш.

На неговиот профил на ВотсАп, каде најчесто комуницирал со татка си, Матеј пред исчезнувањето напишал дека се наоѓа во училиште, што дополнително ги наежи сите во овој случај.

Драматично: Што ги поврзува Матеј Периш и исчезнатата Билјана?

Матеј бил активен и на Вајбер, а неколку недели пред исчезнувањето ја променил профилната фотографија. Таа воедно е и неговата последна слика која се појави во јавноста пред трагедијата.

Фото: Шатерсток/Принтскрин/Социјални мрежи

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Имаше големо срце: Македонија тагува по Виолета

Уште еден живот прерано згасна Нова тажна вест утрово одекна во нашата земја. Почина Виолета Пејчиноска, медицинска сестра во ЈЗУ Општа Болница Охрид. Нејзините колеги имаат само убави зборови за неа. „Прерано го напушти овој свет нашата драга и почитувана колешка. Секогаш ведра и насмеана, вистински професионалец во својата професија, […]