fbpx

Ќе ве наежи: Гласот на Матеј ги збуни сите

Веќе 49 дена трае потрагата по 27-годишниот Матеј Периш, момчето од Сплит кое исчезна во Белград во очи на новогодишната ноќ.

Сега на социјалните мрежи се појави ретка видеоснимка на која се гледа како насмеаниот Матеј ужива со пријател на брод потпевнувајќи си рефрен од Оливер Драгојевиќ.

Станува збор за темата „Среќа“, а посебно впечатливи се стиховите кои на многумина им побудија чудни чувства.

„Našao sam mir na slobodi, u praznoj postelji i hladnoj sobi i kako to opisati ne mogu od sreće disati. Našao sam mir na drugoj strani nemam osjećaj da netko fali, kako to opisati ne mogu od sreće disati“.

Како што е наведено на „Инстаграм“, видеото е направено 2019 година, на истото се гледа Периш, но се слуша и неговиот глас што може да биде од голема помош во потрагата по него, со оглед на претпоставките дека постои можност за овие 49 дена да го променил и изгледот.

ПРОЧИТАЈ И ОВА Необична средба: Таткото на Матеј низ солзи откри сè

Под снимката се редат коментари полни со оптимизам.

„Врати ни се Матеј. Го молиме Бога да си жив и здрав“, е еден од коментарите под објавата.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Ненадејно почина популарната инфлуенсерка: Дијана имаше само 23 години

Во Загреб на 23-годишна возраст ненадејно почина младата популарна тиктокерка Дијана Де Марко. Дијана беше многу успешна на оваа социјална мрежа на која имаше 120 илјади фанови, пишуваат хрватските медиуми. Завршила средно католичко училиште во Пожега од каде што потекнуваше, а подоцна се преселила во Загреб. Фото: Фејсбук * Текстот не […]