fbpx

Ненадејно почина популарната инфлуенсерка: Дијана имаше само 23 години

Во Загреб на 23-годишна возраст ненадејно почина младата популарна тиктокерка Дијана Де Марко.

Дијана беше многу успешна на оваа социјална мрежа на која имаше 120 илјади фанови, пишуваат хрватските медиуми.

Завршила средно католичко училиште во Пожега од каде што потекнуваше, а подоцна се преселила во Загреб.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Tатко и син со аутизам вe канат на ручек во Босилово: Коста и Виктор се нашите херои

Коста Тимов, 48-годишен долгогодишен менаџер во угостителскиот бизнис, неодамна го отвори етноресторанот „Кај Виктор“ во Босилово. Го води заедно со неговиот 19-годишен син кој има аутизам. Коста бил професионален кошаркар и играл во првата македонска лига, а денес е дел од ветеранската кошаркарска лига. Повеќе од една деценија бил во […]