fbpx

Солзи за малата Симона: Почина миленичката на цела Македонија

Малото штипјанче кое штипјани го сакаа како свое дете почина.

БОГ ДА МУ ГО ОСВЕТЛИ ПАТОТ ВО ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО!

Почина и миленичката на Штип, Симона Хаџи Тошев.

Денеска сите штипјани се во плач, тажни.

Штипјани, сите до еден, организираа хуманитарни акции, меѓу нив и ФК Брегалница, само да и се спаси животот на малото седумгодишно девојче. Добро беа организирани хуманитарни акции, со што Штип потврди дека е хуман град. Но, на крајот животот на малата Симона згасна.

Денеска попладне, штипјани за последен пат го испратија во светот на вечноста саканото, храброто, убавото девојче СИМОНА.

Зошто животот е толку суров?

Секогаш штипјани ќе се сеќаваат на милото девојче СИМОНА!

СЕКОГАШ СИМОНА ЌЕ ЈА НОСИМЕ ВО НАШИТЕ СРЦА!

БОГ ДА И ПОДАРИ ЦАРСТВО НЕБЕСНО..

Фејсбук-статус на Кирил Манев

Следни Објави

Тажно ќе е сè: Младата Македонка во „Ѕвездите на Гранд“ испрати важна порака

Драгана Костова, 16-годишната Македонка која се натпреварува во „Ѕвездите на Гранд“, повторно ги воодушеви сите. И во последната епизода на популарното регионално шоу жирито беше едногласно и од сите членови доби „ДА“. Нејзин ментор е Марија Шерифовиќ. Драгана кој претходно го освои второто место во шоуто „Некои нови клинци“, освен […]