fbpx

Сè повеќе мажи имаат проблем со потенција по прележан ковид: Д-р Нико Беќаровски објасни

Во популарната фејсбук-група „Ковид-19 Искуства и Совети“ македонските граѓани постојано споделуваат корисни информации за смртоносниот вирус, но во последно време се’ почесто се зборува и за сериозни последици кај прележаните.

Една читателка побара информација зошто се’ повеќе мажи кои прележале корона имаат проблеми со потенцијата.

„Маж на 39-годишна возраст има пороблем со ерекцијата. Ве молам некој да сподели вакво искуство од сопрузите или момчињата“.

Токму на оваа објава се огласи и почитуваниот Д-р Нико Беќаровски.

„Ви благодарам што собравте храброст да пишете, за појава која воопшто не е ретка по прележување на Ковид-19. Според искуството кое го имам со 50-тина такви случаи кај тие до 40 години за 3-6 месеци има подобрување, кај повозрасните 50:50“, напиша тој со смирувачки тон споделувајќи и статија во која подетално е објаснето истото.

Фото: УНЦ Хелт ток

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Почивај во мир, прерано си замина: Дуа Липа скршена

Нова трагедија го потресе музичкиот свет. На 31-годишна возраст почина британскиот претприемач, диџеј и јутјуб-ѕвезда Џамал Едвардс, информира „Би Би Си“. Причината за смртта се’ уште не е позната. Меѓу првите основа јутјуб-канал на кој објавуваше видеа од пријатели кои ги снимаше додека пеат. Подоцна ја основа онлајн музичката платформа […]