fbpx

Татко и син се самоубија: Прво скокнал Дејан, ваква трагедија не се памети

Шок и неверување

Дејан Рајиќ (37) и неговиот 61-годишен татко Миодраг се самоубиле скокајќи од тераса од осмиот кат на зградата во која живееле.

Трагедијата во Бор која го потресе целиот регион се случила во неделата околу пладне, а на немилиот настан му претходела семејна расправија.

Прво скокнал Дејан кој од здобиените повреди починал на лице место, а по него се фрлил и неговиот татко Миодраг.

Семејството и пријателите на жртвите се во шок. Се’ уште не можат да поверуваат во тоа што се случило.

Истрагата допрва треба да утврди дали таткото и синот биле под влијание на алкохол или на наркотички средства.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Во грмушка, позади паркирана кола: Словенец тврди дека знае каде се наоѓа Матеј Периш

Тој нагласува дека ова го прави единствено да помогне во истрагата, а не за себепромоција Се јави човек од Словенија кој самоиницијативно и со помош на кристален камен се вклучил во потрагата по исчезнатиот Матеј Периш. Тој тврди дека 27-годишното момче од Сплит се наоѓа во грмушка на улицата Травничка. […]