fbpx

Тажна вест: Уште еден македонски лекар прерано нè напушти

Нова тажна вест, уште еден македонски доктор прерано го напушти овој свет.

Почина битолскиот лекар Михајло Насев (66), специјалист пневмофтизиолог во пензија, информира порталот „Апла.мк“.

Д-р Насев целиот свој работен век беше дел од тимот на лекари во Битолската клиничка болница.

Беше подеднакво почитуван и од колегите и од пациентите.

Пред пензионирањето беше раководител на одделението за Пневмофтизиологија. 

Нека му е светол патот!

Следни Објави

Дали Путин го исполни предвидувањето на Нострадамус? Еве што рекол пророкот за војната во 2022!

На еден од најпознатите јасновидци на сите времиња, Французинот Мишел де Нострадамус, му се припишува дека за оваа година предвидел голем конфликт. Интересно е што францускиот пророк кој досега точно ги погоди најважните случувања во модерната историја, зборувал за „закана од истокот“ и споменувал војна во Европа во 2022 година, но […]