fbpx

Татко во солзи се простува од ќерка си: Останува да ја брани Украина (ВИДЕО)

На „Твитер“ се шири видео кое ќе ви го скрши срцето. Станува збор за татко кој во солзи се простува од ќерката и од сопругата. Ги испраќа на сигурно, а тој останува во Украина да ја брани својата земја

Русија утрово ја нападна Украина, а многу Украинци, меѓу нив најмногу жени и деца, ја напуштаат својата татковина, додека мажите остануваат да си ја бранат државата.

На „Твитер“ се појавија повеќе снимки, а една стана вирална.

На видеото е прикажан татко кој во солзи се простува од ќерката и од сопругата. Ги испраќа на сигурно, а тој останува во Украина да ја брани својата земја.

Видеото е прегледано повеќе од милион пати. Овој запис мнногумина ги потсети на конфликтот во Југославија во текот на 90-тите години.

 Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Задушница: Никако не правете ја оваа грешка!

Запалете свеќа и помолете се за своите починати Црквата пропишала посебни денови – задушници, четирипати годишно, кога верниците се молат за покој на душите на починатите. Православните христијани в петок и в сабота ја празнуваат Задушница. Се оди во црква каде што се служи литургија и парастос. Се посетуваат гробиштата […]