fbpx

Патувај до портите небесни: Почина Марина Ристова, дамата која нè обедини сите

Почина Марина Ристова, дамата за која цела Македонија собираше средства.

Нa 12-ти март требаше да наполни 33 години.

Ристова ја загуби битката со канцерогената болест со која се бореше подолго време.

На социјалните мрежи со трогателни пораки се простуваат од неа.

„Мила и непрежалена моја Марина. Ти реков: Не се откажувај! Ми рече: Не можам повеќе! Ти реков: Можеш и мораш! Ми рече: Имам страшни болки, долго трае ова моето.. Се надевам дека ништо нема да те боли таму каде што замина. Патувај до портите небесни, најди мир и спокој, иако не беше за таму. Секогаш ќе се сеќавам на твоето насмеано и ведро лице. Почивај во мир, мило дете“, стои во една од објавите.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Признаа сè: Конечно проговорија другарите на Матеј

И по цели два месеца од исчезнувањето, таткото на Матеј Периш не губи надеж дека неговиот син е жив. Тој се’ уште е во Белград и не размислува да го напушти. Како што вели, на ќерките им дал ветување дека без Матеј нема да се врати дома. Ненад Периш сега […]