fbpx

Прерано нè напушти: Македонија тагува по Мартин

Уште еден живот прерано згасна, а тажната вест е потврдена и на официјалната фејсбук-страна на Синдикатот на Полиција во Македонија – СПМ.

Истата ви ја пренесуваме во целост:

„Во жал и со неверување ја примивме тажната вест за прераната смрт на нашиот колега Мартин Петковски, вработен во СВР Куманово и член на Синдикат на полиција во Македонија.

По формирањето на СПМ, Петковски беше помеѓу првите членови кој пристапи во истиот, при што даде голем допринос со техничка поддршка во изработка на идејни решенија на банери, честитки, благодарници и видеоспотови за да Синдикатот се претстави во најдобро светло.

Почивај во мир наш драг брате, колега Мартин Петковски.

СПМ нема да те заборави!

Сочувство до семејството, почивај во мир!“

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Патувај до портите небесни: Почина Марина Ристова, дамата која нè обедини сите

Почина Марина Ристова, дамата за која цела Македонија собираше средства. Нa 12-ти март требаше да наполни 33 години. Ристова ја загуби битката со канцерогената болест со која се бореше подолго време. На социјалните мрежи со трогателни пораки се простуваат од неа. „Мила и непрежалена моја Марина. Ти реков: Не се […]