fbpx

Пари од сите страни: Голем прилив до први мај за овие хороскопски знаци

Астролозите тврдат дека припадниците на овие три знаци значително ќе си ја подобрат финансиската состојба во наредниот период

Бик

Нивната напорна работа конечно ќе биде наградена. Станува збор за значителна сума, а се’ што треба да направат е да не избрзуваат со одлуките и овие пари да ги потрошат паметно исполнувајќи си некоја дамнешна желба.

Девица

Претставниците на овој знак ќе се радуваат што финансиските проблеми конечно ќе им станат минато. Ќе имаат толку многу пари, што нема да мораат да се одрекуваат од ништо.

Јарец

Парите буквално ќе им се „лепат“, но многу е важно да не ги трошат на глупости. Сега е вистинско време да вложат во автомобил или во некој недвижен имот.

Следни Објави

Македонската естрада завиена во црно: Изгубивме голем човек

Тажен ден за македонската музика На 67-годишна возраст денеска ненадејно почина Мирчо Чуков, вокалистот и клавијатурист на легендарната македонска група „Интервали“. Со трогателна посвета од него се прости огранокот на СДСМ од Ново село. „Изгубивме голем сопартиец, борец, а пред сѐ голем човек! Почивај во мир, пријателе! Сочувство до фамилијата!“, […]