fbpx

Почивај во мир, татко мој најсакан: Македонка со потресно обраќање до јавноста

Жаклина Димитриева бара финансиска помош за телото на нејзиниот татко да се транспортира од Германија во Македонија.

Секој кој е во можност и сака да донира, тоа може да го направи на следниот начин:

Sparkasse Deutschland

Zhaklina Dimitrieva

Verwendungszweck: Spende Überführungskosten für Herr Gjorgi Milenkov

IBAN:DE 184785 0065 0100 0416 31

BIC: WELADED1GTL

Димитриева на добронамерните им се заблагодарува од срце. На останатите кои не се во можност им посакува многу здравје.

Таа со трогателна посвета се прости од татка си на социјалните мрежи.

„Татко мој најсакан.. Не си отиде од нашите срца, само го напушти овој свет. Не можевме да те сочуваме од смртта, но ќе те сочуваме од заборавот, бидејќи тие што се сакани никогаш не умираат. Патувај со ангелите, нека Господ ти ги отвори рајските порти. Почивај во мир татичко“, напиша на „Фејсбук“.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Моето девојче со предобра чиста душа: Почина ќерката на Јулија

По две години борба со ракот, денеска почина Андријана Мациевска, ќерката на познатата пејачка, водителка и мотивациски тренер Јулија Мациевска. Тажната вест ја потврди и порталот „Репортер“, а на социјалните мрежи пријателите веќе се простуваат од Андријана. Јулија пред две години првпат проговори за болеста на ќерка си на која […]